tombraider

Unutamadığım Efsane Oyunlar

Uzun, uzun, uzun zamandır yazamadım, maalesef iş güç demek zorundayım 🙁 Sabah erkenden kalkıp ofise git tüm gün deli gibi çalış kafa şişir akşam eve gel yemek yap (yada yapamama)  derken kendimi birden yatakta buluyorum. Uykucu bir insan olarak gün boyu zombi gibi gezip bir de yorulunca işte gözlerim ve beynim kordineli olarak isyana başlıyor. Daha 20 yaşımda emekliliği düşünmeye başladım. Keşke devlet animasyoncuları röntgenciler gibi erkenden emekli etse.  Neyse çok konuştum hemen dijital oyun hayatıma küçük bir ışık tutayım:

0, 0 ,0

Evet uzun zamandır dijital oyun hayatım sıfır sıfır sıfır.

Şuanda hiçbir oyunu oynamamam unutamadığım efsane oyunların olmadığı anlamına gelmez tabii. Efsane oyun denilince aklıma tek bir oyun geliyor: Tomb Raider.

Seneler seneler önce sanırım 1999 yılında PlayStation  1 veya 2 de tomb Raider oyunu ile tanışmıştım,  oynarken duyduğum heyecanı hâlâ anımsıyorum.  O gün başlayan tomb Raider taaa bu zamanlara kadar kalbimde yer aldı. Bir bölümü geçmek için saatlerce hatta günlerce babamla birlikte uğraştığımız zamanlar çok hızlı geçti gitti. Zaman geçti gitti ama Lara Croft aşkı bitmedi 😀 1. serisinden itibaren Rise of the Tomb Raider haricindeki tüm seriyi büyük heyecanla oynayıp bitirdim. Tomb Raider haricinde ufak tefek online oyun maceralarımda oldu diyebilirim.

Kronolojik Olarak(Resmiyete bak) Oynadığım Oyunlar:

  1. Gönlümün efendisi Lara Croft Tomb Raider tüm seri 😀
  2. Yıllar yıllar önce 2000 senesinde tanıştığım Half Life ve tabiki de Counter Strike 😉
  3. Benim için en iyi askeri strateji oyunu: Commandos 2 ve 3
  4. Eee strateji sevipte Age of Empires oynamadan, kalbinin ayrı bir köşesine yerleştirmeden olmaz 🙂
  5. Command & Conquer Çok klasik gidiyorum biliyorum ama bu oyunda kalbime büyük bir taht kurmuştu(Tabiki de Generals 2) 🙂

Bu oyunlar haricinde oynayıp bitirdiğim bir çok oyun oldu fakat hiçbiri yukarıdaki oyunların yerini tutmadı diyebilirim. Popüler kültüre karşı bir insan olduğum için dillere çok fazla düşen, herkes tarafından önerilen, konuşulan oyun, dizi ve filmlei genelde popüleritesini kaybettiğinde ilgi alanıma giriyor. Ve son 3 senedir dijital oyun hayatım tamamen sıfır diyebilirim. Uzun vadede pek olacağını sanmıyorum 🙂

Sık sık kullandığım programlar miminde görüşmek üzere(2-3 ay sonra falan 😀  )

Son olarak herkese iyi bayramlar dilerim, sağlıcakla  🙂

 

Bir Cevap Yazın